Ekonomi

Google internet alışverişinde yeni bir dönem başlatıyor

HANDE BERKTAN

Google, orijinal alışveriş odaklı özelliklerini duyurdu. Bu yeni özellikler internetten alışveriş yapan kullanıcıların işini kolaylaştıracak.

ABD merkezli teknoloji devi Google, e-ticaret dünyasıyla ilgili özgün özellikler geliştiriyor. Halihazırda bazı kullanıcılar için test edilmeye sunulan bu yeni özellikler, internetten alışveriş yapan kullanıcıların işini kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Google Alışveriş sistemi yıllar önce fiyat bilgilerini göstermeye başladı. Google Arama üzerinden bir eser arayıp “alışveriş” bölümüne girdiğinizde eser detay sayfasında o esere ait fiyat dağılımlarını görebilirsiniz. Bu kısım artık daha gelişmiş bir biçimde hizmet verecek. Kullanıcılar söz konusu ürünün 90 günlük fiyat tablosunu görecekler. Üstelik kullanıcılar artık fiyat düşüşleri için e-posta kayıtları oluşturabilecek.

En popüler eserler görülebilir

Google, kullanıcıların daha hızlı alışveriş yapmasını sağlayacak bir özellik daha geliştirdi. Bu yeni özellik, favorilerinize eklediğiniz bir çalışma hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak. Söz konusu içeriğin eser olduğunu otomatik olarak algılayacak yeni özellik, yer imini “alışveriş listesi” etiketiyle kaydedecek. Böylece fiyatlarını takip etmek istediğiniz tüm ürünleri bu listeye ekleyebilecek ve tek dokunuşla fiyat bildirimlerini aktif edebileceksiniz.

Bu apaçık; Google Chrome’un arama çubuğu artık yeni bir alışveriş özelliğini destekleyecek. Perakendecilerin indirim kodları artık arama çubuğunda da görüntülenecek. Kullanıcı, etiket simgesine tıklayarak açılır menüde indirim koduna ilişkin ayrıntıları görebilecek.

Geçmişte aradığınız ürünleri daha hızlı bulmanızı sağlayacak yeni bir özellik daha var. Google Chrome’un yeni sekme sayfası, geçmişte incelenen çalışmaları göstermeye başlayacak. Bu listeyi kullanarak 2023 yılının en popüler eserlerine ve hediye kampanyalarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

beysehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu