Haber

CHP lideri Kılıçdaroğlu yeni videosunda AK Parti milletvekillerine yükledi: Erdoğan silin göz yaşlarınızı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda dün başlayan 2023 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi görüşmelerinde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, partisinin 3 Aralık’ta açıklanan vizyon belgelerine atıfta bulunarak, kurduğu takımın Şampiyonlar Ligi takımı olduğunu söyledi.

“RONALDO VE MESSİ TÜRKİYE İÇİN OYNAYACAK”

Kılıçdaroğlu, Meclis’te yaptığı konuşmada, “Bu saray Türkiye’sine karşı Türkiye’nin bir vizyonunu daha açıkladık. 70 kişilik bu ekip, dünyanın en güzel insanlarıyla 7 gün 24 saat Türkiye için çalışacak. Bir futbol ligi gibi anlatayım: Bilinen Dünya Kupası onlarda (Cristiano) Ronaldo ve (Lionel) Messi Türkiye için oynayacaklar Birinci Türkiye’nin programını ikinci Türkiye’yi hayır kurumuna bağlayacaklar. Türkiye’de dijital teknoloji, yapay zeka, makine öğrenimi, finansal teknolojiler ve yeşil enerjiye sahip olduğunu “Herkes daha iyi bir yaşam, daha iyi bir düzen için çalışacak. Çocuklara yeni bir Türkiye hayali yaşatacağız. Türkiye’yi liyakatle, siyaset üstü yeni bir anlayışla yöneteceğiz. O Türkiye’nin kadrosunda siyasetçiler var, siyaset üstü kişiler de var. Daron Acemoğlu var.” Prof. Dr. Hakan Kara, Prof. ifadelerini kullandı.

“TAM BİR AMATÖR KÜMESİMİZ VAR”

AK Partililerden gelen tepkilere yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Neden ağlıyorsunuz. Ağlamanız ne zaman bitecek?” diye yanıt verdi.

“ERDOĞAN’A GİT, GÖZLERİNİ SİL”

CHP liderinin Meclis’te yaptığı konuşmanın 1 dakika 19 saniyelik görüntüsü yeniden AK Partililere yüklendi. CHP Genel Başkanı, “Şampiyonlar Ligi takımını görünce ağlamaya başladılar. Biz mi her defasında daha kötüsünü getir dedik, af dileyip getirdiğini kovun ki milletin karşısına milletin karşısına çıksın. tarihin gördüğü en amatör takım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu