Ekonomi

Bakan Göktaş’tan çocuklara yönelik sosyal yardımlara ilişkin açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların eğitim alanındaki ihtiyaçlarının karşılanması için kaynak kullanmaya devam edeceklerini belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Göktaş, eğitim hayatları boyunca destek verdikleri çocukların eğitim odaklı sosyal yardımlarla donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağladıklarını belirtti.

Göktaş, sosyal yardım ve sosyal hizmet modelleriyle çocukların eğitim hayatlarına katkı sağlamaya devam edeceklerini vurguladı. “Kaynaklarımızı değerlerimiz ve geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmaya devam edeceğiz.”dedi.

Özellikle çocuklara yönelik Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetleri “Türkiye Aile Destek Programı Çocuk Nafakası”, “Şartlı Eğitim Yardımı”, “Eğitim Materyali Yardımı”Yardım ve diğer yardımlar başta olmak üzere birçok başlıkta destek sağladıklarını hatırlatan Göktaş, çocuklara yönelik sosyal yardımları aile odaklı, çocuğun yüksek yararını ön planda tutan bir yaklaşımla yürüttüklerini belirtti.

Göktaş, “Çocuklarımızın eğitim hayatlarına kesintisiz devam etmeleri geleceğimiz için önemli. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ana hedeflerimizden biri. Çocukların eğitim giderlerinin azaltılmasına destek olmak amacıyla eğitim-öğretim yılı öncesinde periyodik olarak SYD vakıflarına hisse aktarıyoruz. Sosyal yardımlardan yararlanan hanelerdeki çocuklarımıza, ihtiyaç sahibi hanelerdeki çocukların eğitimine ise “Giderler arasında yer alan üniforma, ayakkabı, çanta, kırtasiye gibi temel okul ihtiyaçlarının karşılanması konusunda destek sağlıyoruz.”bilgiyi verdi.

Ekonomik sıkıntı nedeniyle çocuklarını okula gönderemeyen aileler, çocuklarının okula gitmesi şartıyla “Şartlı Eğitim Yardımı”Bunu yaptıklarını belirten Göktaş, tüm çocukların eğitime erişimini sağladıklarını değerlendirdi.

Bakan Göktaş, eğitim yardımlarının ulaşım, gıda, iaşe ve barınma ihtiyaçlarını da kapsadığını sözlerine ekledi.

haberfinike.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu