Haber

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı: Ankara Tenis Eğitim Merkezi tenisin üssü olacak

TÜRKİYE Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, “Öyle bir alan yaratıyoruz ki burası tenisin üssü olacak. Burada yetenekli çocuklarımız ulusal ve uluslararası turnuvalara oynayarak dünyaya hazırlanacak ve turlardan dönecekler.” Çocukların yaşayabileceği bir merkez olacak” dedi.

TTF, Gençlik ve Spor Bakanlığın desteğiyle hayata geçirilen ‘Ankara Tenis Eğitim Merkezi’nin 1 ayda tamamlanması planlanıyor. TTF Başkanı Cengiz Durmuş, açılışa gün sayan ve 26 Ekim’de Cumhuriyet Kupası T-400 Master Tenis Turnuvasına ev sahipliği yapacak tesisle ilgili basın toplantısı düzenledi.

“DÜNYANIN EN İYİSİ OLMAK İÇİN YARIŞIYORUZ”

Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak Türkiye’nin her ilinde ve her ilçesinde turnuvalar düzenlediklerini belirten Durmuş, “Federasyon olarak; spor Tenis anlamında üzerimize düşen sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirerek dünyanın en iyisi olmak için yarışıyoruz. Dünya ile yarışırken kendi ülkemizde de bu yarışa eşlik edebilecek ve bu yarışta söz sahibi olabilecek en önemli unsur sporcudur. Tenisin tabana yayılmasıyla birlikte tenis artık Türkiye’nin her köşesinde oynanabiliyor. Yıllardır bu hedeflere ulaşmaya çalışan bir yapıyla bu yaklaşımla aslında bir ilke imza attık” dedi.

“3.500 KİŞİLİK MERKEZ SAHNEYE SAHİP BİR TESİS”

Bugünün tenisin kaderinin değiştiği gün olduğunu belirten Durmuş, “Şu anda Ankara’nın en merkezi konumunda, uluslararası standartlarda, 3.500 kişilik merkez kortu, hem toprak hem de sert kortlu bir tesisimiz var. Bunlar Tesisler dünyanın en büyük turnuvalarına ev sahipliği yapabiliyor. Tıpkı hafta içi 2 farklı mekanın olması gibi.” Sahada iki farklı turnuva yapılabilecek büyüklükte, akıllı kort olarak bildiğimiz alanlar oluşturduk. Türkiye’nin yetenekli çocuklarının ‘nerede antrenman yapacağım’ sorusunu soramayacağı bir tesisimiz var. “Bir antrenör bulabilir miyim?” “Kalıp antrenman yapabileceğim sistemli bir tenis hayatım olabilir mi?” Türkiye’nin en büyük merkezidir. Öyle bir alan yaratıyoruz ki burası tenisin üssü olacak. Buradaki yetenekli çocuklarımız ulusal ve uluslararası turnuvalara katılarak dünyaya hazırlanacak, üniversiteden dönen çocukların yaşayabileceği bir merkez olacak. Tesisimizin Grand Slam’lerde ve olimpiyatlarda söz sahibi olacağını “Geleceğin çocuklarının büyüyeceği bir ortam olacak” dedi. Durmuş, açıklamalarının ardından basın mensuplarına inşaatı devam eden tesisi gezdirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu